Mladí futbalisti v nových tréningových súpravách

 

 

Náš futbalový klub TJ Jarovce eviduje už viac ako 150 detí a mládeže. Sme zahlásení do každej z vekových kategórií bratislavského futbalového zväzu, od prípraviek, cez mladších a starších žiakov, až po mladší a starší dorast. Okrem súťažných kategórií máme aj deti v pred-prípravke, kde sú najmladšie deti, ktoré sa učia pravidelnému pohybu, a postupne sa zapájajú nielen do tréningov ale aj zápasov. Pohyb je pre deti mimoriadne dôležitý a na to dbáme v prvom rade. Deťom zabezpečujeme tréningový proces v každom počasí, okrem trávnatých plôch využívame aj plochu s umelou trávou a ak to situácia v rámci opatrení dovoľuje, deti trénujú aj v telocvični. Okrem pravidelných tréningov hrajú ligové zápasy bratislavského futbalového zväzu, najmenšie deti hrajú prípravné a priateľské zápasy s rovesníkmi.

Všetky deti potrebujú vhodné oblečenie a vybavenie na tréning. Nie každá rodina má na to prostriedky a preto sa snažíme znížiť pre nich koncovú cenu tréningového oblečenia na minimum. Čo je však najdôležitejšie pre nás je fakt, ako veľmi deti motivuje rovnaké klubové oblečenie k športu, pravidelnému pohybu, a o čo viac sa tešia na tréningy a zápasy. Podporujeme týmto nielen pohyb detí, ale aj spoluprácu a tímového ducha jednotlivých družstiev.

V auguste sme začali distribuovať nové tréningové súpravy všetkým deťom v našich detských a mládežníckych kategóriách. Sú to súpravy značky Meva, zahrňujúce teplákovú súpravu s mikinou, trenky a tričko, štucne a fľašu na vodu. Oblečenie je z kvalitného vysoko priedušného materiálu, s rýchlym odvodom potu a rýchlym schnutím.

Vďaka príspevku a dotácii mestskej časti Bratislava-Jarovce, Grantovému programu pre rozvoj športu a vzdelávania v hlavnom meste - magistrátu hlavného mesta Bratislava, a Nadácii ZSE, sme aj pri veľkom počte detí, ktoré máme v klube, mohli každému prispieť výraznou čiastkou a celý set ich stál necelú polovicu pôvodnej ceny. Aj týmto spôsobom by sme sa chceli vyššie spomenutým inštitúciám poďakovať za finančnú podporu a pomoc.

A na záver, ak by sa k nám chceli pridať deti vo veku od 6 do 14 rokov, ozvite sa nám na email: futbal@jarovce.sk, radi Vám poskytneme viac informácií, prípadne si môžete prísť vyskúšať tréning priamo do areálu ihriska v Jarovciach.